بسم الله الرحمن الرحیم چی شد با شهدا آشنا شدم آیت الهی -

من کیستم
<مسافری هستم مثل همه ، چندی در این دنیا هستم و روزی خواهم رفت زندگی صحنه زیبای هنر مندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود صحنه پیوسته به جاست /خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد>
موضوعات

آیت الهی

در جلسه ای از او خواستیم تا در مورد نتیجه کار ما برایمان صحبت کند ؛ گفت : « نوح  یک پیغمبر خدا بود . 950 سال پیغمبری کرد. خیلی هم زحمت کشید . بعد از 950 سال خدا آیه ای در وصف او نازل کرد که ما اگر نوح را پیغمبر کردیم و به او عمر طولانی دادیم ، برای تبلیغ دین ما بود ؛ برای این بود که آیتی برای آیندگان باشد . آیندگان بدانند که یک نوحی بود و مبارزه کرد . شما اگر در راه ظلم و کفر قدم گذاشتید . فقط نوح را ببینید .» و بعد با طماءنینه می گفت : « و ظیفه ما این است که یک آیت در دنیا باشیم.

این خاطره مربوط به شهید بزرگوار شهید بروجردی ؛ مسیح کردستان بود . گاهی خاطره شهدا رو که میخونم با خودم میگم این یکی شهید دیگه رو دست نداره ولی یکی دیگه رو که میخونم میبینم هر کدوم از این شهدا برای خودشون آیتی از آیات الهی بودن.

ادامه مطلب حرف دلم


دوستای من کاش کاری کنیم که وقتی دیگران ما رو میبینن و با ما حرف میزنن آیت خدا باشیم کاش با دیدن ما یاد خدا بیفتن. این نشونه بودن ،هم باید توی ظاهرمون باشه مثل رعایت حجاب برای خانوم ها و پوشین لباس های مناسب و حتی گذاشتن محاسن برای آقایون و هم باید توی اعمال و رفتارمون باشه .

آقای پناهیان میگه اینکه نماز نخونها نماز نمیخونن تقصیر نماز خونهاست اگر نماز خونها خوب نماز بخونن برکات نماز توی رفتارشون معلوم میشه و وقتی یه نفر یه انسان کامل از هر نظر یعنی کسی که خوش اخلاق، امین ، مهربون ، دلسوز ، درسخون ، منظم ، متعهد و خلاصه یه الگوی کامل از یه انسان موجه هست  رو میبنه و ازش میپرسه رمز موفقیت تو چیه و اون میگه نماز و ارتباط با خدا  خود به خود به نماز کشیده میشه . ولی وقتی میبینه این نماز خون هر عیبی بگی توش پیدا میشه مطمئنا طرف نماز نمیره دلیل اینکه نماز های ما هم گاهی فایده نمیکنه اینه که ما درست نماز نمیخونیم آدابش رو نمیدونیم حواسون اینجا نیست . این مورد به خصوص برای تربیت فرزندخیلی مصداق داره . کاش بتونیم یه نشونه خدا باشیم آیتی از آیات الهی که زینت اهل بیت هستن نه باعث ننگ اونها.

نگاشته شده توسط مسافر در یکشنبه ۱۳٩٠/۱٠/٤ یادگاری () | لینک ثابت مطلب

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً